Service & tjänster

BOKA SERVICE
DÄCK- & BILVÅRD
VERKSTAD, PLÅT & LACK
VÄGASSISTANS
RESERVDELAR

Magiske Roger ser in i framtiden

Se filmen vad magiske Roger spår åt just dig!

Senast inkomna personbilarna

Instagram #visbybilcity

Facebook

Välkommen till Visby Bilcity

Ett gotländskt bilföretag sedan 1943

Vi vill att du skall ha Visby Bilcity som ditt första val vid bilköp.

Med ett stort utbud av bilar för alla typer av behov tillsammans med väldigt flexibla betalningslösningar är det lätt och tryggt att köpa en bil av oss.

Vill du ha någonting extra? Större fälgar? Takbox?
Inga problem, det kan vi baka in i finansieringen.

Kom in till oss och prata med någon av våra certifierade säljare.

Våra säljare

Certifierade och utbildade säljare

Vi förstår att köpa en bil är en stor affär och det har vi full respekt för.

Därför har vi certifierade säljare som är utbildade och kontinuerligt fortbildas i säljprocessen, hur bilarna fungerar samt de olika finansieringsalternativen.

Vi hjälper dig på ett tryggt och säkert sätt genom hela bilaffären. Från det att du köper bilen, till att du servar bilen till att du slutligen kanske säljer bilen. Vi hjälper dig hela vägen.

Roger Ogestadh
VD/Försäljningschef

Telefon: 0498-28 29 11
roger.ogestadh@visbybilcity.se

Anders Lagerqvist
Säljare VW

Telefon: 0498-28 29 23
anders.lagerqvist@visbybilcity.se

Anders Rudengren
Säljare VW Transport

Telefon: 070-578 30 50
anders.rudengren@visbybilcity.se

Magnus Mattsson
Säljare Skoda och Seat

Telefon: 0498-28 29 21
magnus.mattsson@visbybilcity.se

Christoffer Gahne
Säljare VW personbilar

Telefon: 073-683 92 43
christoffer.gahne@visbybilcity.se

Fredrik Johansson
Säljare Begagnat

Tel: 0498-28 29 26
fredrik.johansson@visbybilcity.se

Boka tid för provkörning

Testa innan köp, eller dröm dig bort för en stund.

Hitta till oss

Volkswagen

Volkswagen Transportbilar

Skoda

SEAT

Audi, i samarbete med Olofssons bil i Haninge